نشانی: خیابان انقلاب، ابتدای خیابان شریعتی نرسیده به خیابان حقوقی بن بست فولادوند پلاک 8
یکشنبه, 27 خرداد 1397 11:38

برگزاری اوّلین کارگاه ملّی خوشنویسی در موزۀ خوشنویسی ایران

به همّت سازمان زیباسازی شهر تهران و با همکاری انجمن خوشنویسان ایران نخستین کارگاه ملّی خوشنویسی در تاریخ 14 و 15 اسفند 1396 در محل موزۀ خوشنویسی ایران برگزار شد. این کارگاه به مناسبت نوروز 1397تشکیل شد و هدف از برگزاری آن، ایجاد شادی و شوق و امید در فضای شهری تهران با بهره¬مندی از ظرفیت بالای شعر پارسی و هنر ایرانی، تکریم هنر و هنرمندان، ارتقای ذائقه هنری شهروندان بود.
از بین متقاضیان شرکت در این کارگاه، سی¬وچهار خوشنویس با توجّه به سابقۀ کاری و ارائۀ نمونه آثار انتخاب و دعوت شدند و در روزهای مقرّر در محل موزۀ خوشنویسی حضور یافتند و به خلق آثار هنری با استفاده از شعر فاخر فارسی در موضوع نوروز و فرارسیدن بهار پرداختند. در ادامه آثار عرضه¬شده توسّط چند تن از استادان صاحب¬نام خوشنویسی سرکار خانم الهه خاتمی و آقایان علی¬اشرف صندوق¬آبادی، سیّد حیدر موسوی، محمّدعلی قربانی و یادگار خیّام بررسی و ارزیابی شد. از بین آثار ارائه¬شده 135 اثر برگزیده در سه درجه دسته¬بندی و توسّط سازمان زیباسازی خریداری گردید.
طبق برنامه¬ریزی انجام¬شده، از تصاویر این آثار برای اکران عمومی در تابلوهای شهری استفاده شد و اصل آثار برای حفظ و نگهداری به موزۀ خوشنویسی ایران تحویل داده شد. همچنین بزودی آثار ممتاز و عالی این مجموعه پس از تذهیب توسّط هنرمندان برجستۀ کشور، برای ارائه در نمایشگاه ادواری آماده خواهد شد. زمان نمایش آثار در موزۀ خوشنویسی ایران متعاقباً به اطّلاع علاقه¬مندان می¬رسد.

خواندن 1329 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 خرداد 1397 11:39

طراحی، پیاده سازی و اجرا : نیک سافت